Stroje SAUERBURGER

Sauerburger GRIP 4

logo sauerburger

... 25-ti letá tradice výroby speciálních strojů

 

Společnost F.X.S.Sauerburger Traktoren und Gerätebau GmbH byla založena v roce 1961, v tehdejší rodinné kovárně v německém městečku Wasenweiler  nedaleko francouzských a švýcarských hranic. Firma Sauerburger se zaměřuje více než 25 let na stroje a příslušenství pro oblast zemědělství, sadařství, vinohradnictví a komunálního nasazení.

Hlavním výrobním programem jsou traktorové mulčovače a rotační sekačky včetně výkyvných sekcí, převážně s uplatněním v sadařství a vinohradnictví a dále půdní nářadí, jako jsou rotavátory, rotační brány, pluhy, kypřiče, podmítací technika, drtiče vinné révy apod.

výrobní závod sauerburger výrobní závod sauerburger
výrobní závod sauerburger výrobní závod sauerburger

 

Svahový nosič nářadí GRIP 4 Nemodernějším strojem německého výrobce Sauerburger je svahový nosič nářadí - svahová sekačka GRIP 4 s pohonem všech 4 kol a 2 říditelnými nápravami umožňující tzv. "krabí chod", někdy též označováno jako "psí chod". Samostatně a odděleně říditelná přední náprava od zadní s možností synchronizace natáčení umožňuje v jakýchkoliv extrémních svahových situacích maximální výkon nosiče, trakční sílu a především maximální bezpečnost. Pohon nářadí prostřednictvím čelní popř. zadní vývodové hřídele a 3-bodového závěsu Kat. II. Hydrostatický pojezd umožňuje plynulou transportní rychlost až do 40 km/h, redukovaně pak 20 km/h (pracovní rychlost). V případě extrémní svahové dostupnosti nosiče je možnost dodatečné výbavy v podobě dvojmontáže hnacích kol, ocelových svahových kol, naklápění sedačky řidiče apod.). V případě extrémních terénních průjezdů je možnost dovybavení nosiče odolným celoplošným spodním krytím podvozku. 

Sauerburger je taktéž výrobcem úzkorozchodných speciálních traktorů s mechanickou převodovkou a výkonem 58 kW /78 k. pro vinohradnictví, které patří mezi absolutní špičku ve své kategorii.

V současnosti je Sauerburger známý především díky svému vysoce kvalifikovanému a modernímu vývojovému centru v oblasti speciální techniky, strojů a nářadí společně s vlastními výrobními kapacitami s ohledem a důrazem na prvotřídní kvalitu, spolehlivost a poprodejní servis.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.