Údržba, péče o trávníky

Ořezávač hran ELIETAby byl vzhled trávníku a celé zahrady dokonalý, je třeba zaměřit se na detaily. Chcete-li mít trávník opravdu perfektní, nestačí, že je hustý, svěží a řádně posekán. K dokonalosti mu většinou chybí jedno – přesně definované okraje. U pevných překážek, jako jsou dlážděné cesty s obrubníkem, to není problém, ale horší je to tam, kde se tráva může neomezeně rozšiřovat – tedy hlavně do záhonů. Vyřešení okrajů trávníku je klíčové pro rychlou, snadnou a přesnou práci se sekačkou. Začistit a zarovnat okraje trávníku podél cest, okolo plotu nebo záhonů lze jednoduše speciálním strojem – ořezávačem hran.

Cesty i zahradu barví podzimní listí a vy místo nostalgického rozjímání přemýšlíte o hrabání a zametání. Pořádek, romantiku a klid k rozjímání mohou do zahrad rychle vrátit nejrůznější foukače a vysavače. Hrabání a zametání je nudné a zastaralé. Rychlejší pomoc nabízejí výkonné foukače a vysavače, které si spolehlivě poradí i s drobnými větvičkami, suchými zbytky trávy, prachem, pískem, štěrkem a dalšími nečistotami.

foukač STIHLvysavač ELIETLze je navíc využívat celoročně, můžete s nimi uklízet i čerstvě napadaný prachový sníh. K dispozici je široká škála elektrických, benzínových či akumulátorových foukačů a vysavačů v různém provedení od ručních, zádových až k velkým profesionálním strojům k úklidu a údržbě veřejných prostranství.
likvidátor hlodavců

Hryzec, hraboš a krtek je zlým snem pro každého milovníka hezkého trávníku. Pracně vypěstovaný a udržovaný  trávník je ze dne na den plný kopečků zeminy, skládající se z dokonale promíchaných vegetačních  vrstev trávníku. Navíc mohou z ničeho nic  usychat keře, kterým se dosud výborně dařilo, nebo je zřejmé, že zasazené květinové záhony nejen nevykvetou,  ale vůbec nevyrostou. Ve většině případů tyto škody mají na svědomí hlodavci, které lze účinně a efektivně zlikvidovat vhodným strojem.