Manipulační technika

  • Úvod
  • Manipulační technika

Teleskopický manipulátor FXScopic

V manipulační technice je Sauerburger v současnosti velmi úspěšný s teleskopickým manipulátorem s obchodním označením FXScopic 5620, který díky kompaktním rozměrům a šířce pouhých 1,56 m dokáže manipulovat s nosností 2 t v celém rozsahu pracovní výšky 4 m. V případě maximální výlože 5,65 m je pak zdvihací síla 1 t. Teleskopický manipulátor je k dispozici ve dvou komfortních provedeních s možností vývodové hřídele a kategorizovaného 3-bodového závěsu pro pohon mulčovačů a dalších nářadí. Unikátní systém řízení všech 4 kol (krabí či psí chod, řízená zadní popř. přední náprava a také natáčení obou náprav v minimálním poloměru otáčení) a pohonu všech 4 kol umožňuje manipulátoru maximální trakci s minimálními nároky na rychlou a ohraničenou manévrovatelnost. Díky těmto parametrům je teleskopický manipulátor ojedinělým ve své třídě.


Kolový nakladač HOFLADERNejznámějším produktem Sauerburger jsou kolové kloubové nakladače pro zemědělské, chovatelské a farmářské účely. Jedná se o víceúčelové nakladače pod obchodním označením HOFLADER, které vynikají masivní ocelovou konstrukcí, mimořádnou spolehlivostí a vynikající užitnou hodnotou. Nosnost od 1,8 t do 2,6 t, výkony motorů od 18 kW /24 k. do 38 kW /52 k.. Všechny nakladače jsou poháněny hydrostatickou převodovkou s plynulou změnou pojezdové rychlosti s možností redukovaného převodu. Díky variabilitě  a dvojmontáži kol jsou nakladače s příslušným nářadím (univerzální lžíce, paletizační vidle, vykusovací silážní lžíce apod.) vždy stabilní a efektivní. Výšky zdvihu se pohybují v rozmezí od 2,85 m do 3,75 m (dle typu). Víceúčelovost těchto kloubových nakladačů je umocněna vývodovou hřídelí a zadním závěsem pro účely agregace dalších nářadí bez ohledu na pracovní výkonnostní hydrauliku.


vmeiliVelmi tichá, silná a výkonná užitková vozidla  nabízí švýcarský výrobce VMeili, Jsou zvlášť vhodná pro přepravu materiálu, transport strojů, nářadí apod.