Jednoosé nosiče nářadí Rapid

logo rapid

 

Společnost Rapid Technic byla založena v roce 1926 jako Rapid Motormäher AG. Jak tento německý název napovídá, společnost se od počátku specializovala na zemědělskou mechanizaci a především na „vysokohorské“ sečení. Co by průkopník v této oblasti, Rapid podstatně přispěl k usnadnění práce nejen farmářů a zemědělců. 


Již po osm desetiletí je jméno Rapid synonymem pro jednonápravové nosiče nářadí. 

Dnes Rapid Technic AG nabízí širokou paletu vybavení pro profesionální využití v zemědělství, zahradnictví a krajinářství v soukromém a veřejném sektoru. Jednoosé nosiče Rapid se mohou pochlubit širokou nabídkou přídavných zařízení pro sečení, zpracování půdy a komunální služby, jejich spolehlivost a variabilitu oceňují na celém světě. 

 

Přehled nabídky jednoosých nosičů Rapid Technic

 

Rapid Rex

Rapid REX

Rapid REX byl vyvinut co by lehčí verze "horské kočky" – modelu Rapidu SWISS. Rapid REX je tudíž mnohem více vhodný pro extrémní svahy. Jeho nízko položené těžiště a hydrostatický pohon umožňují jednoduchý a bezpečný pohyb dokonce i v kritických místech.

 

Rapid Swiss

Rapid SWISS

Modelem SWISS vyvinul Rapid mimořádně lehký a víceúčelový stroj pro svažité terény, který perfektně zapadá do rodiny strojů Rapid.

 

Rapid MONTA

Rapid MONTA

Kompaktní svahová sekačka Rapid MONTA byla navržena pro sečení rozsáhlých travních porostů ve svazích do sklonu max. 120%. Nízko položené těžiště, efektivně rozložená hmotnost na nápravu a inovované odpružení řídítek zajišťují vysokou efektivitu práce při dlouhodobé expozici.

 

Rapid Mondo

Rapid MONDO

Rapid MONDO – nejmenší hydrostaticky poháněný jednonápravový malotraktor na světě. Technologie "Rapid Wendematic®" umožňuje uživateli otočit řídítka o 180° bez použití nářadí a bez nutnosti změny směru jízdy.

 

varea

Rapid VAREA

Tento nosič nářadí je velmi oceňován profesionálními uživateli jak v komunální oblasti, tak i profesionální zahradnické realizaci. Rapid VAREA může být používán po celý rok díky široké škále přídavných nářadí.

 

Rapid Orbito

Rapid ORBITO

Rapid ORBITO je po stránce bezpečnosti, funkčnosti a ovladatelnosti zcela převratnou a nadčasovou koncepcí jednoosých nosičů nářadí s několika technickými inovacemi, které vycházejí z každodenních potřeb uživatelů této kategorie profesionálních strojů.