Technologie Humus

Logo Humus

Kladívkové mulčovače Humus


Koncepce kladívkových mulčovačů Humus umožňuje velmi kvalitní rozmulčování travní hmoty v rovnoměrně rozděleném odkladu mulčované hmoty v celém pracovním záběru včetně rozdrcení dřevních  náletů až do průměru 10 cm.
Tyto mulčovače eliminují nebezpečí odletu kamínků a díky patentovaným technologiím nedochází k ucpávání pracovního prostoru.
Robustní konstrukce a originální technická řešení zajišťují optimální poměr ceny a výkonu. Podle nasazení jsou mulčovače vybaveny výměnným systémem s "Y" noži nebo hladkými či drápovými břity. Výměnný systém umožňuje efektivní provoz při různém nasazení. Ve standardní výbavě je lineární mechanické nebo hydraulické (na přání) nastavení záběru.
Všechny mulčovače Humus lze volitelně konfigurovat podle přání zákazníka: čelní, popř. zadní agregace, řada doplňkových komponentů, hydronastavení stranové polohy mulčovače, kategorizace tříbodového rámu od kat. 0, IN, I-III přes trojúhelníkové uchycení až po speciální rámy apod.
Pohon kardanovým hřídelem od traktoru lze zaměnit o hydronáhon.
Humus nabízí široké spektrum úhlových převodovek a řadu možností průměru řemenic pro naspecifikování otáček PTO podle výkonu a možností traktoru - 540 / 750 / 1000 / 2000 / 2250 ot./min. 

 

Možnost volby mulčovacích nožů

y nuz drapovy nuz hladky nuz cepovy nuz hladky nuz PM
kladívkový "Y" nůž "drápový" nůž
s výměnným břitem 
"hladký" nůž
s výměnným břitem
"hladký" nůž
s výměnným břitem
lehké provedení 
"hladký" nůž
s výměnným břitem
těžké provedení 

 

Patentovaný systém výhozu

kladivkove mulcovace Humus - system vyhozu Namulčovaný materiál je vyhazován podél horní části skříně mulčovače přes pojezdový válec do zadní části, což umožňuje velmi rychlý rozklad rozmulčované travní hmoty, která není utužena pojezdovým válcem a nedochází tak k ucpávání materiálu v pracovním prostoru mulčovače.

 

Schéma výměnných břitů kladívkových mulčovačů

Výměnný systém nožů Humus Výměnný systém nožů Humus Výměnný systém nožů Humus Výměnný systém nožů Humus

 

Bezpečnostní mulčovače - Humus Safety Mulcher®


Bezpečnostní mulčovače s patentovanou technologií mulčování Humus Safety Mulcher® patří v posledním desetiletí k nejinovativnějšímu technologickému řešení mulčování.
Z důvodu bezpečnosti provozu jsou nejprogresivnější a jsou uplatněny tam, kde je zapotřebí bezpečnost spolu s výkonem a kvalitou mulčování. 
Principem bezpečnostního mulčovače je vysokootáčková nožová šroubovice (až 5000 ot./min), která rovnoměrně v celém pracovním záběru pokládá pomulčovanou hmotu a navíc si poradí i s nálety až do průměru 10 cm. Díky nožovým segmentům na šroubovici se eliminuje odlet (výhoz) nežádoucích předmětů, a tak lze mulčovat za provozu na místech, kde by s klasickými mulčovači bylo ohroženo okolí. 
Bezpečnostní mulčovače můžeme agregovat spolu s celou výkonnostní řadou traktorů (čelní a zadní upevnění včetně připevnění na příkopových ramenech), speciálních nosičů nářadí (včetně jednoosých), tak jako se speciálními pásovými stroji či kolovými sekačkami. V poslední době můžeme bezpečnostní mulčovače vidět na dálkově řízených strojích, kde je bezpečnostní technologie tím nejoptimálnějším řešením.

 

Patentovaný systém mulčování Humus Safety Mulcher®

safety nůž logo safety Safety nožová hřídel

 

Rotační mulčovače Humus (rotační sekačky)


V sadařství, vinohradnictví a částečně i v komunální sféře jsou rotační mulčovací sekačky zastoupeny v široké míře pracovních záběrů včetně typů s možností variabilní změny šířky během práce.
Tyto mulčovače jsou díky velmi nízké ploché zástavbě, stabilní konstrukci a rotačnímu principu několika nožů hojně zastupovány v řádkové kultuře s nízkým podrostem s možností použití výkyvných stranových sekcí. 
Plošné rotační mulčovače Humus vynikají výkonem, čistým řezem, nízkým potřebným výkonem a nízkou konstrukční hmotností.
Nejmenším jednorotačním dvounožovým mulčovačem je typ HKN o šířce pracovního záběru od 85 do 150 cm. Lze jej doplnit o další dva nože pro náletové dřeviny do průměru 3 cm.
Nejoblíbenějším a nejefektivnějším mulčovačem v sadařství a vinohradnictví je dvourotační plošný mulčovač typ LV s variabilní možností nastavení pracovní šířky záběru během práce. Plošný rotační mulčovač LV je k dispozici v sedmi variantách záběru a lze jej doplnit o stranové výkyvné sekce Interplanet s průměrem pracovního kotouče 30 nebo 40 cm pro půdní prokypření nebo mulčování.
Nejvýkonnější řadu plošných rotačních mulčovačů zastupují typy AFLR a VO zvlášť vhodné pro údržbu travnatých ploch pozemních fotovoltaických elektráren.

 

Řezné ústrojí rotačních mulčovačů Humus

mulcovaci nuz humus mulcovaci nuz humus mulcovaci nuz humus