Nářadí pro úpravu půdy

mondo_bodenfr_web.jpg

Půdní frézy – rotavátory

Rotavátor je nejznámější přídavné nářadí pro úpravu půdy. Rotavátor může být používán pro úpravu nejrozmanitějších druhů půdy. Prokypřuje a prosekává půdu. Žádná plocha určená k výsevu se bez něj neobejde. Toto je jeden z důvodů, pro je stroj primárně využíván v zemědělství, farmářství a krajinářství.


mondo_kreiselegge_reverz.jpg

Obracecí půdní frézy

Obracecí půdní fréza je ideální pro úpravu kamenité půdy a starých trávníků. Práci s půdní frézou jsou kameny zapracovány do půdy spolu s trsy trávy a starého trávníku, které byly takto prořezány. Půda je utužená válcem v jednom pracovním procesu, aby byla připravena k okamžitému výsevu.


mondo_kreiselegge_links.jpg

Rotační brány

Univerzální rotační brány jsou multifunkčním zařízením pro úpravu půdy. Jsou ideální pro kultivaci a zarovnání půdy před setím. Jsou nepřekonatelně rychlé a efektivní. Z tohoto důvodu jsou brány velmi často využívány pro přípravu travních ploch před výsevem. Rotační brány ale také nabízejí velké množství dalších důležitých činností.


titl_technologie_1.jpg

Planýrovací - srovnávací vibrační brány

Vibrační protiběžné hřebenové brány jsou určeny pro prokypření půdy do hloubky maximálně 5 cm v téměř jakémkoliv půdním stavu po chemickém zásahu (celková regenerace se zbytky travní hmoty) popřípadě v navezené ornici s minimálním podílem travní hmoty. Po několika opakovaných pracovních cyklech dojde k důkladnému prokypření, vzhledu a velmi kvalitnímu srovnání–uhlazení spodní částí vibračních bran (desky). Plocha je tak připravena pro aplikaci travního výsevu.