Nářadí pro komunální a zimní údržbu

zametaci_zarizeni.jpg

Zametací zařízení

Zametací zařízení je ideální pro jednoduché a rychlé odstranění štěrku, písku, nečistot a sněhu z oblastí s pevným povrchem jako je asfalt nebo beton. Pokud má být odpadní materiál určený k zametení také posbírán, může být k zametacímu stroji připojen kontejner pro sběr nečistot.


rapid_odplevelovaci_kartac.jpg

Odplevelovací kartáč

Odplevelovací kartáč odstraňuje mechanickým a ekologickým způsobem nežádoucí plevel. Výkonný ocelový kartáč odstraňuje plevel a mech i z malých trhlin a štěrbin, čímž je stroj ideální k použití na dlážděných plochách nebo jiných kamenitých površích.


rapid_vozik_mini_cargo.jpg

Vozík Mini Cargo

Vozík Mini Cargo může být jednoduše připojen k jednonápravovým nosičům bez nutnosti použití nářadí. Je zejména vhodný převoz objemných materiálů v zahradnictví nebo zemědělství. Ať už je to zemina, rašelina, listí, štěpky, kompost, hnůj, siláž atd., sklápěcí korba umožňuje snadnou vykládku. K dispozici jsou dva typy vozíků Mini Cargo, jeden s řízením a druhý s otočnými předními koly.


swiss_schneepflug_09.jpg

Odpružené shrnovací radlice

Odpružené shrnovací radlice Rapid jsou extrémně přizpůsobivé s jednoduchým ovládáním. Jejich robustní a silně odolná konstrukce pomáhá k čistému odklízení sněhu i v "ledových podmínkách“. Radlice jsou standardně vybaveny spodní ocelovou lištou stěrkou a kluzáky. Mohou být natočeny v 5-ti pozicích doleva či doprava prostřednictvím ovládací páky.


mondo_sf70_mg_1435.jpg

Sněhové frézy

Všechny lehké a střední frézy Rapid mají robustní konstrukci. Ozubený frézovací šnek přesouvá sníh k vyhazovací turbíně. Fréza je ovládaná z pozice ovládání obsluhy. Vysoký poměr převodu byl zvolen pro natáčení komínu s jednoduše vertikálně nastavitelnou klapkou výhozu. V případě prostředních fréz byl konstruován vysoký komín, aby byl zvětšena délka sloupce odvodu sněhu a tím zvýšena i vzdálenost odhozu.


rapid_sypac.jpg

Sypač

Sypač je ideální pro mnoho účelů, zejména když cesty a ostatní plochy musí být zpřístupněny. Může sypat sůl, písek nebo štěrk. Jeho kompaktní konstrukce umožňuje jednoduché rozmetání materiálu ve stísněných a špatně přístupných lokalitách. Sypač má 70 litrový zásobník s nastavitelnou frakcí materiálu.