Rapid ORBITO

Rapid Orbito

logo rapid

Rapid ORBITO - nová dimenze jednoosého nosiče nářadí s několika patenty a inovativními prvky ovládání

Rapid ORBITO je po stránce bezpečnosti, funkčnosti a ovladatelnosti zcela převratnou a nadčasovou koncepcí jednoosých nosičů nářadí s několika technickými inovacemi, které vycházejí z každodenních potřeb uživatelů této kategorie profesionálních strojů v komunální, zahradní a realizační sféře.

Rapid ORBITO se svým mnohostranným potenciálem zaujme profesionální uživatele svým převratným ergonomickým kokpitem s možností funkce hydraulického nastavení polohy změny těžiště stroje pouhým stlačením tlačítka během pracovní jízdy. Řídítka jsou vybavena integrovanými senzory pro oboustrannou možnost bezpečnostní funkce tzv. "páka mrtvého muže“ . Ovládací řídítka jsou stranově a výškově nastavitelná bez použití nářadí a díky koncepci – systému otáčení "ZERO-TURN“ lze s nosičem nářadí zatáčet s "0“ poloměrem.

Premiérou je na nosiči nářadí Rapid ORBITO dvojí systém zatáčení:

 1. Aktivní systém řízení bez použití páček, kdy stroj je ovládán pouhým dotykem – směrovým pohybem do řídítek,  tím dojde k přibrzdění hydromotoru jedné strany nosiče.
 2. S použitím aktivních ovládacích páček na obou stranách řídítek, kdy Rapid ORBITO zatáčí proporcionálním stlačením páčky jedné strany, tím dojde k přibrzdění jedné strany - hnacího kola.

V obou případech dojde až k protisměru daného kola a tím se aktivuje systém "ZERO-TURN“, kdy se nosič nářadí otočí protisměrným otočením hnacích kol na místě -> tzv. "0“ poloměr otáčení, který je známý z velkoplošných sekaček s ovládacími "rajčáky“.
Standardně je stroj vybaven elektrostartérem s možností ručního startu, extením sáním, portálovou osou těžiště, funkcí "ZERO-TURN", stranovým a výškovým nastavením řídítek a digitálním počítadlem motohodin. Nosič nářadí Rapid ORBITO lze dovybavit (za příplatek) termopojistkou a externí hydraulikou s rychloupínacími spojkami pro doplňující funkce ovládání nářadí, jako jsou rotační brány, půdní obracecí fréza, sněhová fréza, shrnovací radlice, zametací kartáč apod. Řada ergonomických prvků je chráněna patentem.

 • Portálová osa těžiště, s kterou lze pohybovat během jízdy/práce s nářadím, je lineárně stavitelná centrálním hydraulickým válcem v rozsahu 150 mm. Díky tomu lze docílit maximální trakci, bezpečnost, ovladatelnost a snadnou výměnu nářadí. 
 • V každé situaci a za každých okolností je nosič nářadí Rapid ORBITO perfektně vyvážený i s velmi těžkým nářadím, které je určeno do nejextrémnějších podmínek nasazení (sněhová fréza ZAUGG o záběru 100 cm, půdní obracecí fréza 90-100-125 cm, rotační brány 125 cm a mulčovače s pracovními záběry až 145 cm). 
 • Externí hydraulika o pracovním tlaku 150 bar je rozvedena do 2 dvojčinných pozic. 
 • Motor: 2-válcový benzínový motor Briggs&Stratton Vanguard V-Twin, 627 ccm, elektrostartér
 • Výkon motoru: 17,2 kW / 23 k.
 • Palivová nádrž: 15 l
 • Maximální svahová dostupnost stroje: 100% (45°)
 • Pojezdová: plynule nastavitelný hydrostatický
 • Rychlost pojezdu: 0-8 km/h vpřed, 0-4 km/h vzad
 • Vývodová hřídel: rychlost otáček lze měnit v závislosti na typu přídavného pracovního nářadí a podmínkách provozu: 700 nebo 1000 ot./min.
 • Výškově stavitelná řídítka: 11 poloh (bez použití nářadí)
 • Stranově nastavitelná řídítka: 3 polohy, 232° (bez použití nářadí)
 • Hmotnost: 253 kg (bez hnacích kol)
 • Hnací kola: šípový profil (AS 6.00-12, BR 23x8.50-12, BR 23x10.50-12), travní profil ( RB 23x8.50-12), dvojmontáž, ocelová svahová kola, speciální svahová kola

Výbava na přání (za příplatek):
termopojistka proti přehřátí motoru, dovyvážení nářadí na předním náhonu nosiče, pracovní světlomet, externí hydraulika, přídavná závaží, příruční sada nářadí

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.