Shrnovač sena a píce

Shrnovač sena a píce Rapid

logo rapid

 

Shrnovač sena a píce Rapid je vysoce efektivní přídavné nářadí pro sklizeň píce, sena  a čistého krmiva pro hospodářská zvířata, a to i ve svažitém terénu. S jeho pomocí rychle a jednoduše dopravíte seno či píci ze svahu na přístupnější místo pro sběrné vozidlo. Pracovní záběr a úspora času jsou ve srovnání s ruční prací obrovské.

 

logo green

Šetrné k přírodě

Díky nízké hmotnosti je shrnovač sena a píce Rapid šetrný k půdě i okolní přírodě. Práce s tímto přídavným nářadím není hlučná a neobtěžuje okolí.

logo safety

Jednoduchá manipulace

Nízká hmotnost a stabilní vedení stroje po vrstevnici umožňuje jednoduchou a fyzicky nenáročnou práci.

logo top efficiency

Úspora času

Použitím shrnovače sena a píce Rapid dosáhnete obrovské časové úspory ve srovnání s ručním shrabováním. Za zlomek času vykonáte práci, kterou by muselo ručně shrabovat několik osob.

logo multiple

Přídavné bočnice

Přídavné bočnice se používají při shrnování sena ze svahu dolů, proto aby seno bylo "odvalováno" před nosičem nářadí v dostatečné vzdálenosti. při práci na rovinatém povrchu lze bočnice sejmout a shrnovat seno ke straně.

logo easy control

Práce bez námahy

Optimální sladění celkové hmotnosti, výkonu motoru a pracovního záběru je zohledněno již při konstrukci nosiče nářadí a připojeným shrnovačem sena Rapid. proto je práce s touto sestavou jednoduchá a fyzicky nenáročná.

   
logo quality

 

shrnovací prsty

Čistá sklizeň krmiva díky pružným plastovým shrnovacím prstům

Pružné plastové shrnovací prsty jsou vyrobeny z pružného materiálu extrémně odolného proti opotřebení a poškození, které se přizpůsobí terénu a tím je umožněna efektivní sklizeň krmiva pro hospodářská zvířata. Jejich případná výměna je jednoduchá bez nutnosti demontáže neseného přídavného nářadí.

detail shrnovace rapid

Spolehlivé a přesné vedení

Díky výškově nastavitelným pojezdovým kolům jednoduše nastavíte pracovní výšku a přizpůsobíte ji aktuálním pracovním podmínkám.

 

Výhody:

  • díky nízké hmotnosti šetrný k půdě a bezpečný při práci ve svahu
  • čistý sběr sena díky pružným plastovým shrnovacím prstům
  • podpora biodiverzity
  • sběr sena a píce po vrstenici bez zbytečných ztrát
  • nízká hlučnost

 

Shrnovače sena a píce Rapid

Typ Pracovní šířka Nastavení pracovní výšky Rozteč prstů
1551 140 cm pojezdovými koly 35 mm
1552 180 cm pojezdovými koly 35 mm
1553 220 cm pojezdovými koly 35 mm

Určeno pro:

 

 

obraceč rapidPro sklizeň posečené trávy byl  speciálně vyvinut tento obraceč a shrnovač píce, který si také poradí s obracením trávy určené k sušení. Pokud je záchytný kryt ve zvednuté poloze, masa trávy bude obrácena a rozprostřena za pracovní šířku obraceče. Tím dojde k rozložení píce po straně stroje. Pokud záchytný kryt bude ve spodní poloze (v blízkosti hrotů) masa trávy se bude v tomto místě sdružovat, dojde tak k řádkování píce pro následný sběr.

Více informací naleznete zde.