Řezné soupravy STIHL

Řezné soupravy Stihl

Motorová pila musí do dřeva pronikat snadno a hladce. K tomu potřebuje nejen silný motor, ale především perfektně vyladěnou řeznou soupravu.

Pouze když vodící lišty, řetěz a řetězka spolu ideálně ladí, může být optimálně převáděn výkon motoru na řezný výkon.
Proto si společnost STIHL, jako jediný výrobce motorových pil na světě, sama vyvíjí a vyrábí pilové řetězy.
Také do vodících lišt STIHL je vloženo unikátní technologické know-how, aby byl výkon stroje převáděn do řezu hospodárně a bez zbytečných ztrát.

 

Stihl řezné soupravy

1 Mazací systém STIHL Oilomatic

Jemné olejové kanálky v hnacích článcích řetězu nabírají řetězový olej a dopravují jej k článkům řetězu. Navíc jsou hnací články řetězu opatřeny četnými oboustrannými kanálky, ve kterých se přiváděný řetězový olej může hromadit. Olej se tak lépe rozděluje na kluzných plochách vodících lišt.

2 Značky pro servis a opotřebení

Téměř všechny pilové řetězy STIHL mají na řezných zubech značky, podle nichž se dá dobře poznat opotřebení. Slouží také jako orientační pomůcka při broušení a usnadňují dodržení úhlu ostření. 

3 Indukčně kalená oběžná dráha řetězu

Díky indukčnímu kalení se celá oběžná dráha řetězu stává ještě odolnější proti opotřebení. Vodící lišta vydrží výrazně déle.

4 Políčko se servisními údaji

Důležité informace o řezné soupravě jsou uvedeny v poli se servisními údaji. Tyto údaje se vypalují do tělesa lišty a zůstávají čitelné i při nejsilnějším namáhání. 

 

Stihl Swiss Made

Originální pilové řetězy STIHL

Kvalita STIHL díky vlastnímu vývoji

STIHL je jediným výrobcem motorových pil na světě, který sám vyvíjí i své pilové řetězy a vodicí lišty. Tak je zaručeno, že jsou tyto tři části motorové pily vždy navzájem optimálně sladěny.

Výrobní kvalita STIHL

Pilové řetězy STIHL jsou "přesná švýcarská práce" ze závodu STIHL ve městě Wil. Jsou vyráběny na speciálních strojích, které si rovněž vyvíjí a vyrábí sama firma STIHL.

Špičkový řezný výkon

Pilové řetězy STIHL zajišťují vynikající řezný výkon nejen na motorových pilách STIHL,ale i na motorových pilách jiných výrobců.