Ochrana hlavy PROTOS integral

helma_protos.jpg

logo protos

 

PROTOS přeloženo ze starověké řečtiny znamená PRVNÍ - první integrovaná ochranná helma svého druhu.

Helmy PROTOS® integral zahrnují ochranu uší, obličeje, krku, brady...mají uplatnění v široké oblasti použití...

 

lov outtdoor arboristika lesnictví ochrana při práci

lov a myslivost

outdoor

arboristika

lesnictví

průmysl /služby

 

Každá verze PROTOS® je založena na základním modelu. Díky tomu mají všechny druhy stejný vnější plášť - skořepinu, což umožňuje aplikaci veškerých příslušenství, jako jsou PROTOS® Integral ochranné brýle, PROTOS® Integral Metal ochranný štít nebo PROTOS® svítilny apod...

Ochranné helmy PROTOS® jsou certifikovány dle normy EN 397 a EN 12492, proto zajišťují nejlepší ochranu u všech svých modelových variant. Venkovní nárazy jsou rovnoměrně rozloženy na vnějším plášti, čímž se lépe odpruží. Integrální systém PROTOS® lze přizpůsobit během několika vteřin k použití v oblasti průmyslu, komunálních služeb, lesnictví, arboristiky, záchranářství, horolezectví apod.

Přes všechnu svou individualitu mají všechny modely jedno společné: nejvyšší míru bezpečnosti, komfort při nošení a unikátní technologické standardy - to jsou nejvyšší priority při vývoji ochranné helmy PROTOS® integral.

 

10x větší ochrana s helmami PROTOS® integral

velké zorné pole

zesílená zadní část 

větší viditelnost 

tlumení nárazů 

ochrana ze všech stran 

ochrana protos ochrana protos ochrana protos ochrana protos ochrana protos
Helmy disponují největším zorným polem s maximální viditelností všemi směry v porovnání s testovanými helmami na trhu. Zesílená zadní část helmy PROTOS ochrání hlavu a krk proti nebezpečným zlomeninám při pádu či nárazu. Barevná kombinace 2 barev poskytuje o 35% větší plochu viditelnosti helmy při snížené viditelnosti (např. v lese) ve všech ročních obdobích. Helmy mají speciální kontsrukci tlumení nárazů vnitřního pláště na 3-bod. závěsu. Tlumí a zabraňuje přenosu vibrací na mozek a míchu Certifikace EN 397 a EN 12492 PROTOS®zaručují vertikální i horizontální ochranu hlavy při nárazu.

vnitřní část 

dodatečná ochrana 

bezpečnostní odvětrání 

technologie Crashabsorber 

ochranné brýle 

ochrana protos ochrana protos ochrana protos ochrana protos ochrana protos
Sofistikovaná vnitřní část helmy přesně sedí na hlavě, při nárazu je energie přenášena celou plochou a je dostatečně absorbována. Sluchátka jsou v aktivním i pasivním stavu vždy umístěna na hlavě, což poskytuje dodatečnou ochranu hlavy při nárazu. Bezpečnostní větrací otvory poskytují více bezpečí v nejdůležitějším místě. Horizontální i vertikální rázy jsou absorbovány dodatečným pláštěm oproti silám působícím na hlavní část helmy. 5-ti násobná tlumící vrstva je složena z 95% ze vzduchu a zajišťuje propustný ochranný účinek. Značky opotřebení jsou viditelné a indikují potřebu výměny ochrany hlavy. Jsou vysoce mechanicky stabilní i v extrémních podmínkách, nastavitelné na jakýkoli tvar hlavy a upevněny čelním páskem. Aktivní a pasivní polohu brýlí měníte pouze 2 prsty.
         

 

10 x větší komfort s helmami PROTOS® integral

integrovaná sluchátka

integrovaná ochrana obličeje

fixace helmy

aktivní odvětrávání

vodící popruh pod bradou

komfort protos komfort protos komfort protos komfort protos komfort protos
Ochranná sluchátka integrovaná uvnitř helmy nikde nevyčnívají což zabraňuje jejich zachycení do větví stromů apod. Integrovaný ochranný štít má 2 hlavní výhody: bezpečnou práci bez ohrožení obličeje a maximální zorné pole. Vylepšení fixace helmy k hlavě v zadní části bez nutnosti pojistných řemínků. Konstrukcí helmy je možné její aktivní odvětrávání. horní větrací kanálky lze otevřít / zavřít a přizpůsobit tak aktuálnímu počasí. Vodící popruh je vybaven poutkem v části za krkem, aby nemohl sklouznout pod sluchátka.

technologie KLIMA-AIR™

nastavení velikosti

ovládání dvěma prsty

sada KLIMAAIR®

komunikace

komfort protos komfort protos komfort protos komfort protos komfort protos
Pot je z helmy odváděn technologií KLIMA-AIR™. Díky patentovanému nastavení velikosti helmy ji vždy jednoduše nasadíte a zajistíte mechanismem na krku (zap./vyp.). Jakmile je velikost jednou nastavena není nutné ji seřizovat při každém použití. Veškeré ovládací prvky helmy ovládáte pouze dvěma prsty. Celou sadu KLIMAAIR® lze pohodlně vyjmout a vyprat v pračce. Z hygienických důvodů je doporučen pravidelné praní a výměna celé sady po 2-3 letech. I v hlučném prostředí a na velké vzdálenosti je zajištěna bezvadná komunikace pomocí bezdrátového systému 3M™ Peltor™.


Více informací naleznete na www.protos.at.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.