Vstupní trychtýř a posuv materiálu

Vstupní trychtýř Jensen

logo jensen

 

Vstupní trychtýř

Trychtýř splňuje směrnice norem CE. Vstupní trychtýř štěpkovačů JENSEN je specifický otevřenou konstrukcí v horní části a asymetrickým umístěním vzhledem k posuvným válcům, což znamená spoustu výhod:

  • Velmi rychlý odvod hluku do zadní části a tím eliminace rezonancí.
  • Nižší zástavba umožňující lepší výhled při zpáteční jízdě = bezpečná manipulace!
  • Nižší hmotnost zadní části štěpkovače.
  • Směrování dřevní hmoty ke straně, kde má nožový kotouč nejvyšší obvodovou rychlost.

 

Posuv materiálu  - modely A530, A530 XL, A540 a A425

Horní posuvný válec je kyvadlově zavěšen na jedné straně. Tato konstrukce má za úkol tlačit dřevo na vnější stranu štěpkovacího kotouče, kde je progresívnější obvodová rychlost. Štěpkovací kotouč na okraji dosahuje nejvyšší kinetické energie a z toho vyplývá potřeba nižší síly při vysoké kapacitě zpracování. Zároveň dřevo při posuvu nerotuje a je ve vstupním trychtýři daleko klidnější.
Posuv mazeriálu Posuv mazeriálu Posuv materiálu

Posuv materiálu - modely A328, A231, A141 a A141 XL

Horní posuvný válec u typové řady A328, A231, A141 a A141 XL je kyvadlově zavěšen na obou stranách a uložen v posuvných lyžinách.
To znamená, že horní válec je plovoucí a může se pohybovat libovolně vůči spodnímu válci.
Při plnění různorodým dřevním materiálem o nestejné velikosti se vstupní otvor naplňuje rovnoměrně a optimálně. Posuvné válce jsou poháněné pouze jedním hydromotorem a dvěma čelními ozubenými koly, proto se otáčejí stejnou rychlostí.Tím je vždy zaručeno, že válce do sebe zapadají jako “ozubená kola“ – výhodou je schopnost lepšího vtažení materiálu ke štěpkovacímu kotouči. Velmi problematický materiál je stále přidržován oběma válci, a proto je zajištěn velice dobrý vtah.Mimo jiné, síla hydromotoru je vždy 100% rozložena do obou válců.
Posuv materiálu Posuv materiálu