Podvozky a ostatní parametry

Podvozky Jensen

logo JENSEN

 

 

Podvozky s konstrukční rychlostí 80 km/h

Podvozek je vlastní konstrukcí JENSEN, jednotlivé podvozky jsou taktéž JENSENem vyvíjeny. Nápravy a tažná zařízení jsou od renomovaného výrobce BPW, ALKO, popř. KNOTT.

Podvozky s konstrukční rychlostí 25 km/h

Tyto podvozky jsou JENSENem vyráběny na přání zákazníka, stejně jako různá tažná zařízení a výška oje. Taktéž lze zvolit různé rozměry pojezdových kol.

Automatický systém proti přetížení

Automatický systém proti přetížení má za úkol zcela využít kapacitu motorové jednotky. Při zátěži, kdy dojde k poklesu otáček motoru a tím se sníží otáčky štěpkovacího kotouče, zastaví automatický systém proti přetížení posuv materiálu. Otáčky, při kterých dojde k vypnutí posuvu jsou nastavitelné. Otáčky se budou postupně zvyšovat a tím dojde k opětovnému posuvu materiálu. Taktéž tato hodnota je nastavitelná. Od výroby jsou tyto dvě hodnoty optimálně nastaveny. Dle potřeby je lze libovolně měnit.
U modelu A 530 XL a A 540 je automatický systém proti přetížení vždy ve standardu. Platí u verze s vlastní pohonnou jednotkou, traktorovou agragací i u pásového provedení.

 

Vyhazovací komín

vyhazovací komín JENSEN

Štěpky jsou vyhazovány komínem. Komín je lehce a rychle otočně (o 360°) a výškově nastavitelný. Taktéž demontáž tohoto komínu je velmi rychlá. Vyhazovací komín lze na přání libovolně prodloužit. V případě omezení výšky lze vyhazovací komín na přání dovybavit sklopným mechanismem.

 

 

 

 

Štěpkovače s pohonem od vývodové hřídele traktoru – PTO

Pohon vývodovou hřídelí PTO

U těchto provedení lze zvolit pohon hřídelí s otáčkami 540 ot./min popř. 1000 ot./min. V případě 540 ot./min je nutno štěpkovače dovybavit předlohou. To znamená, že dojde k převodu z 540 ot./min (od traktoru) na otáčky 1000 ot./min (kotouč štěpkovače). JENSEN používá klínové řemeny, které také slouží k ochraně motoru v případě okamžitého zablokování štěpkovacího kotouče. Kloubová hřídel je pak k dispozici s volnoběžkou. V případě volby 1000 ot./min (bez předlohy) je kloubová hřídel přímo spojená s hlavní hřídelí štěpkovacího kotouče. Proto je nutná kloubová hřídel s volnoběžkou a navíc prokluzovou spojkou pro případnou ochranu traktoru. Bez předlohy jsou samozřejmě menší energetické ztráty.

 

Štěpkovače s otočnou pracovní částí

Otočná pracovní částOtočná pracovní část

Štěpkovače v provedení s otočnou pracovní částí (2 x 90°) jsou vybaveny otočnou převodovkou. 

Otočná část je tak omezena úhlem. 3-bod. popř. oje omezuje tento úhel otočení.
Přenos je uskutečňován opět klínovými řemeny. Klínové řemeny jsou umístěny z čela štěpkovače a jsou tedy velmi dobře přístupné z důvodu napínání.
Standardně je v tomto případě předloha, lze volit mezi 540 ot./min a 1000 ot./min. bez příplatku. Kloubová hřídel s volnoběžkou je postačující.