Dosévací stroj ELIET

ELIET DZC 600

logo eliet

 

Dosev...
nejrychlejší cesta ke zdravému a zelenému trávníku...

 

Všichni zákazníci si přejí, aby se jejich trávník během co nejkratší doby opět zazelenal. Nemůžete však v každém případě vycházet z toho, že holá místa po práci s vertikutátorem, opět samy od sebe zarostou, zvlášť u starších trávníků. Obohacování hnojivy nestačí, protože vnějšími vlivy poškozený kořenový systém už žádný růst nepovolí. Hnojení je potom drahé a neefektivní.
Řešením je dosev. Při dosevu se nové travní osivo vpraví do stávajícího trávníku, které vyklíčí a zesílí trávník novou a silnou trávou.
Správným dávkováním osiva zaručíte, že rozmanitost druhů trav zůstane v trávníku zachována. Tím se zvýší odolnost proti nemocem a vysychání. Dosevem se zvýší hustota trsů trávy, takže zabrání růstu plevelů a mechů.
Po tomto ošetření získává trávník velice rychle svěží a zdravý vzhled.

Aktivní péče o trávník

Pokud zahradník příliš uspěchá svou práci a je viditelný špatný vliv trávníku, bývá už většinou pozdě. Potom uvedení trávníku do původního stavu je velice náročné a okamžitý požitek ze svého trávníku nelze očekávat. Tomu lze zabránit preventivním a pravidelným dosevem a tak si při poměrně nízkých nákladech trvale zajistit mladý a vitální růst trávy. Stopy po dosevu nejsou viditelné už po několika dnech. Takto lze mít po celý rok maximální požitek z nádherného trávníku.

 

ELIET DZC 600

Dosévací - regenerační stroj

Model
Motor
výkon
Pracovní
šířka
Počet
nožů
Rozteč
nožů 
Nastavení
výsevu
Hloubka
výsevu
Hmotnost
DZC 600 Honda GX 270 9,0 k. 55 cm 57 ks 22 mm 0-31 g/m2 10-15 mm 124 kg

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.