Odplevelovací kartáč Innovations et Paysage

Odplevelovací kartáč IP 70

logo IP

Čelně nesený, vývodovou hřídelí poháněný, odplevelovací kartáč určený pro omezování růstu plevelných rostlin v agregaci s jednoosými nosiči nářadí a jednonápravovými malotraktory. Odplevelovací kartáč s vertikální osou rotace je pomocí ručně ovládaných vřeten plynule nastavitelný ve 3 osách pracovního prostoru. Odplevelovací kartáč je osazen výškově stavitelným rámem s ochranným krytem a přídavným závažím umožňující zvýšení přítlaku na rotační část kartáče. Rotační talíř o průměru 50 cm je k dispozici ve variantách s různými druhy výpletu. Ty mohou být ocelové, plastové, nylonové, nebo jejich kombinace. Mezi nejrozšířenější patří pletence ocelových vlnitých drátů (nejúčinnější) s ocelovými proužky (podlouhlé pásky). Na přání lze rotační talíř osadit polyamidovými (PA - nylon) nebo polypropylenovými (PPN) štětinami různého průměru a tvrdosti (nejšetrnější vůči podkladu). Aktivní průměr pracovní části kartáče je 70cm. Pracovní otáčky rotačního talíře 275 ot./min, hmotnost zařízení 96 kg.

Agregace: 

jednoosé nosiče nářadí a jednonápravové malotraktory, rychlost otáček vývodové hřídele 700-1000 ot./min, adaptér AGRIA, AEBI, BCS, KOPPL, RAPID, REFORM, minimální požadovaný potřebný výkon nosiče 6,6 kW, doporučeno > 9,5 kW.

Popis technologie:

Pokud jsou zpevněné plochy zametány pravidelně v celém průběhu vegetačního období (2x – 4x týdně) nedává tento způsob údržby plevelným rostlinám velkou šanci (a nebo jen nepatrnou) uchytit se na zpevněných plochách či komunikacích. Kvalita zametání klesá pokud je povrch zpevněné plochy či komunikace lokálně propadlý, nerovný či jinak poškozený. V těchto místech pak vznikají podmínky pro růst plevelných rostlin, což vede k nutnosti ručního úklidu, a to i v místech, kam nedosáhne kartáč zametacího stroje díky konfiguraci překážek ve zpevněné ploše či na komunikaci.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.