Mulčovací sekačky MULCHMASTER

Mulčovací sekačka MULCHMASTER

logo mulchmaster

 

Profesionální ručně vedené rotační sekačky MULCHMASTER najdou své uplatnění především v komunálním nasazení, jsou určeny pro dokončovací práce v nepřístupných místech a na členitých plochách mezi zastavěnými objekty. Údržba silničních travnatých pásů včetně chodníkových lemů mezi stromy, stejně jako středů kruhových objezdů, bude s touto sekačkou velice efektivní.

Uplatnění této profesionální sekačky je ovšem daleko obsáhlejší a to nejen v městě, ale také v zahradnictví, sadařství, lesnictví, na privátních plochách a menších travnatých průmyslových plochách (areály firem, čerpací stanice apod.).

 

Technologie mulčování MULCHMASTER

 
Profesionální sekačky MULCHMASTER předního německého výrobce žacích nožů v zemědělském, lesnickém a komunálním sektoru MWS Schneidwerkzeuge GmbH & Co. KG, D-Schmalkalden, se výrazně odlišují od konkurence patentovanou technologií mulčování MULCHMASTER. 
Tato technologie (princip) spočívá ve tvaru rotačního nože, který je několikanásobně vytvarován pro nejoptimálnější rozmělnění travní hmoty a tvarem sekacího skeletu, který je neobvykle výškově prostorný. Soulad tvaru nože, který má ostří po celé délce, otáček (obvodové rychlosti) rotačního nože, objemu a tvaru prostoru, kde se odřez trávy shlukuje pro následné podrcení až do neviditelného rozložení do travního prostoru, je principem procesu mulčování MULCHMASTER. Kroky řezu, rozmělnění a rozložení je v jedné pracovní operaci systému MULCHMASTER.
technologie mulčování mulchmaster

Vlastnosti a přednosti sekaček MULCHMASTER

  • velmi robustní konstrukce ocelového šasi (skeletu), trubkový obvodový rám s ergonomickými transportními úchyty. Povrchová úprava šasi sekaček MULCHMASTER je ošetřena práškovou technologií - komaxit.
  • výškově nastavitelná rukojeť s rychloupínacím systémem páček v robustním zářezovém uložení ze slitiny Al. Horní část řídítek je antivibračně olemována speciální 2-vrstvou ochranou proti dlouhodobému znehodnocení. Speciální 2-vrstvou ochranou jsou taktéž opatřena 2 spodní transportní madla.
  • V poloze při úplném sklopení rukojeti směrem na sekačku a následném vertikálním postavení lze spodní část šasi jednoduše vyčistit, eventuálně demontovat nůž pro následné broušení popř. výměnu a v případě nárazu zkontrolovat pojistné čepy unášeče nože.
  • patentovaný nožový systém sekaček MULCHMASTER
  • uložení kol v ložiskách s vnitřními ocelovými kryty. Všechna 4 kola jsou vybavena drátovou stěrkou vlhké trávy usazující se po obvodu gumové části kol.
  • vybavení nejvýkonnějšími motory ve své třídě - Briggs&Stratton.
  • jednoduchá údržba s možností viditelného stavu vzduchového filtru (indikace znečištění)
  • bezpečnostní klipy krytu převodovky (model PM 46 A) umožňující dostat se do prostoru převodové skříně bez použití nářadí.

Mulčovací sekačka Mulchmaster

Profesionální mulčovací sekačky MULCHMASTER

Model Pracovní šířka
Motor / výkon Pojezd Hmotnost Cena s DPH
PM 37 37 cm Briggs&Stratton
Serie E 575, 2,3 kW
ne 25 kg 19 890 Kč
PM 46 ABS 46 cm Briggs&Stratton
Serie 850, 3,3 kW
ne 33 kg 30 990 Kč
PM 46 A 46 cm Briggs&Stratton
Serie 850, 3,3 kW
1 rychlost
3,2 km/h
38 kg 39 790 Kč
PM 46 A ABS 46 cm Briggs&Stratton
Serie 850, 3,3 kW
1 rychlost
3,2 km/h
41 kg 46 590 Kč
PM 46 A ABS
Vario 
46 cm Briggs&Stratton
Serie 850, 3,3 kW
vario
2,3-4,0 km/h 
43 kg 49 990 Kč
PM 53 A ABS 53 cm Briggs&Stratton
Serie 850, 3,3 kW
2 rychlosti
2,8 a 3,4 km/h
43 kg 56 990 Kč

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.