Hloubení a rýhování

eliet edge styler plusZvláště na jaře vyžaduje každý trávník intenzivnější péči. Kromě obnovy a údržby okrajů trávníků je vyrývač hran ideálním strojem i v obtížných úkolech, například hloubení mělkých drážek, obrývání okrajů mezi trávníkem a dlažbou nebo mezi trávníkem a mulčovací plochou a podobně. 

Spolu s velkou poptávkou po robotických travních sekačkách se automaticky zvyšuje i poptávka po strojích pro pokládání kabelů. Současná generace sekaček pracuje na travnatých plochách v zóně ohraničené nízkonapěťovým kabelem, který vymezuje pracovní prostor. Speciálně vyvinutý stroj pro pokládání kabelů robotických sekaček je EDGE STYLER PLUS belgického výrobce ELIET.

půdní jamkovač stihl

Dalším nezbytným pomocníkem pro údržbu zahrady a pozemků je zemní vrták, půdní vrták, či jamkovač. Těmito jmény nazýváme stroj, který je v poslední době čím dál oblíbenější. Jeho využítí je vhodné jak u prostoru malé chatky, tak i u většího pozemku, nebo lesa. Půdní jamkovač se používá zejména při oplocování. Další využití zemního vrtáku najdeme při sadbě nových porostů, jak v lese, tak i třeba při hloubení jamek na vinnou révu. Zemní vrták snadno vytvoří odvodňovací šachtu, pomůže při zahradní architektuře apod.